ul. Kmicica 3, 54-514 Wrocław rejestracja internetowa
tel. 601 775 123
Porady lekarskie - "więcej niż po prostu diagnoza"
Jeżeli potrzebujesz porady lekarskiej od lekarza Specjalisty medycyny pracy, na przykład:
- wyjaśnienia zasad badań profilaktycznych pracowników lub uczniów
- wyjaśnienia podstaw prawnych badania kierowców
- alternatywnej opinii w zakresie orzecznictwa rentowego lub o czasowej niezdolności do pracy (zwolnienia lekarskie)
- innej porady w zakresie prawa medycznego lub Twojego problemu zdrowotnego, wymaganej przez sąd pracy lub Zakład Ubezpieczeń Społecznych, zakłady ubezpieczeniowe itp.
zapraszam do Przychodni oraz gabinetu psychologicznego!
Choroba zawodowa
Udzielamy porad lekarza specjalisty medycyny pracy: procedura uzyskania orzeczenia lekarskiego i odszkodowania z ZUS czy po wypadku w pracy.
"Lepiej zapobiegać niż leczyć" - skorzystaj z fachowej porady lekarskiej! Koszt porady jest ustalany indywidualnie dla każdego pacjenta. Porada nie zastępuje bezpośredniego badania lekarskiego.
Z naszych porad korzystają nawet wrocławskie sądy oraz instytucje ubezpieczeniowe.
Wychodząc na przeciwko wyzwaniom internetu w 21 wieku stworzyłem mój osobisty kanał "telewizyjny" na YouTube. Co kilka dni odpowiadam na najciekawsze zapytania czytelników moich stron oraz widzów.
Zapraszam serdecznie do subskrypcji tego kanału
Aktywny udział widzów oraz zadawanie pytań jest mile widziane i z niecierpliwością czekam, aby udzielić najlepszej odpowiedzi jaką potrafię. Specjalista Medycyny Transportu Dariusz Kraśnicki z Wrocławia.
Podziel się:
Odpowiedzi
Sebastian (niezweryfikowany)
5 Lipiec, 2011 - 17:03
Adres
Badania pracownicze przy zmianie pracy
Witam!
Pół roku temu nie przeszedłem badań wzroku (stanowisko wymagające jeżdżenia samochodem służbowym). Było to spowodowanie jednoocznością i brakiem widzenia stereoskopowego. Jednak te same badania przeszedłem pozytywnie po odwołaniu do WOMP. Teraz zmieniam pracę i będę musiał przejść ponownie te same badania bo stanowisko będzie podobne. Badania będą w tej samej klinice co poprzednie.
Czy muszę ponownie przechodzić te badania?
Czy jeżeli ponownie nie przejdę tych badań w klinice to będę musiał ponownie odwoływać się do WOMP?
Czy może zaświadczenie wydane przez WOPM które jest ciągle ważne będzie uznane przez klinikę w której robię badania?
wojak (niezweryfikowany)
13 Październik, 2011 - 20:41
Adres
badania okresowe żołnierzy zawodowych
Witam, jestem żołnierzem zawodowy ostatnio stwierdzono u mnie obustronne przytępienie słuch 45 db około 1000 Hz czy taka utrata słuch może sprawić problemy przy badaniu okresowym?
Anna (niezweryfikowany)
19 Czerwiec, 2016 - 12:20
Adres
okulary a badania wysokościowe
Jaka jest praktyczna przyczyna wystawienia braku zdolności do prac powyżej 3m dla osób noszących okulary korekcyjne? Czy chodzi o to, że okulary mogą się zsunąć lub upaść i wtedy pracownik nie będzie nic widział? Można wtedy zorganizować okulary na gumkę - coś ala gogle. Co Pan myśli o tym?
wijciechcio (niezweryfikowany)
6 Listopad, 2017 - 22:07
Adres
problem ze zlozeniem orzeczenia
Witam przejrzałem filmiki nie do końca rozwiązały one moja nie wiedze. Sprawa tyczy sie nowego orzeczenia w którym muszę podać pracodawce u którego pracuje. Co wówczas gdy nie pracuje a chce po prostu wyrobić nowe prawo jazdy c+e i kurs na przewoź rzeczy.
Pieniądze nie male musiałem wydać gdy po raz pierwszy wyrabiałem prawo jazdy. I co teraz pani w urzędzie w Cieszynie stwierdziła ze wyrabiam je prywatnie i to jest źle wypełniony druk. No ale za 3 miesiące mogę podjąć prace u, co wówczas od nowa uprawnienia? Byłbym wdzięczny za pomoc bo już poległem
grzegomir (niezweryfikowany)
13 Styczeń, 2018 - 10:55
Adres
ważność badania
Witam Pana serdecznie
do 2020 roku mam ważne badania lekarskie na kurs i kwalifikacje w kategorii "d",naturalnie posiadam takowe prawo jazdy i pracuję w zawodzie.Chcę przystąpić do kursu na kategorie"c" czy pomimo wązności badań ,orzeczenia psychologicznego na kurs i pracę, muszę na nowo wykonać badania?dziekuję pozdrawiam
gapa70 (niezweryfikowany)
23 luty, 2018 - 08:17
Adres
Operator drona
Witam,
Mam następujące pytanie: czy takie schorzenia jak cukier na poziomie 110-120 oraz nadciśnienie tętnicze 135/85 dyskwalifikują mnie i nie mogę ubiegać się o orzeczenie zdolności do UAVO? Jestem pod stałą kontrolą lekarska i przyjmuję leki. Dziękuję
Odpowiedz