doktor Kraśnicki doctor
Dr n. med. Dariusz Kraśnicki, lekarz medycyny pracy
ul. Kmicica 3, 54-514 Wrocław rejestracja internetowa
tel. 601 775 123

Zwolnienia lekarskie L4 ZLA

Gabinet posiada upoważnienie ZUS do wystawiania zaświadczeń lekarskich o czasowej niezdolności do pracy (dawniej - zwolnienia lekarskie ZLA na druku L4). Zasiłek chorobowy przysługuje przez okres trwania niezdolności do pracy z powodu choroby- jednak nie dłużej niż 182 dni. Po ustaniu zatrudnienia przysługuje Ci maksymalnie 3 miesiące.

Pamiętaj!
Jest możliwe teraz wystawienie zwolnienia online po konsultacji
poprzez komunikator internetowy z kamerą oraz sprawdzeniu tożsamości w wiarygodny sposób!!

Zwolnienie lekarskie wystawia się wyłącznie po bezpośrednim badaniu pacjenta. Przed zakończeniem okresu zwolnienia, możliwe jest wystąpienie z wnioskiem o ustalenie prawa do świadczenia rehabilitacyjnego lub prawa do renty z tytułu niezdolności do pracy. Wystawianie zwolnień podlega kontroli lekarzy orzeczników  / kontrola zwolnień lekarskich ZUS.

Zwolnienie lekarskie L4 i zasiłek chorobowy przysługuje pracownikowi zwolnionemu z pracy, jeżeli zwolnienie wystawiono do 14 dni od ustania tytułu ubezpieczenia chorobowego (dzień zwolnienia z pracy) i niezdolność do pracy trwała co najmniej 30 dni. Maksymalnie jest to 91 dni.

W przypadku zwolnienia lekarskiego trwającego dłużej niż 30 dni, pracownik jest kierowany na badanie kontrolne lekarza medycyny pracy.

Zwolnienie Lekarskie ZUS ZLA Zwolnienie lekarskie dla niepełnoletnich uczniów jest wystawiane po przeprowadzeniu badania w obecności prawnego opiekuna.

W gabinecie wystawiamy również zwolnienia dla kobiet w czasie ciąży oraz funkcjonariuszy służb mundurowych.


Zwolnienie w wysokości 100% przysługuje jedynie w trakcie ciąży /kod B/ oraz w przypadku wypadku w pracy. Niestety służby mundurowe utraciły ten przywilej i zostały zrównane z innymi osobami podległymi pod ZUS.

Odpowiedzi

Witam serdecznie, potrzebuję zaświadczenia L-4 z dniem 15 czerwca ponieważ wczoraj występowały u mnie stan wymiotów i osłabienia organizmu a nie mam w pobliżu placówki,gdzie mogę z tym samym dniem złożyć zaświadczenie i to duży problem dla mnie,gdzie ludzie zą zwalniani za brak usprawiedliwionego dnia ,

i będę bardzo wdzięczny za szybko kontakt,gdyż według regulaminu mamy 3 dni na doniesienie L-4 i będę wdzięczny za rozpatrzenie mojej prośby,za którą oczywiście zapłacę zaraz po całej formalności ,jeżeli wyrazi Pan zgodę na taką usługę to proszę się odezwać na ten e-mail :ka.....@vp.pl lub tel.726...... w celu omówienia formalności oraz oczywiście finalizacji tej usługi,tak więc będę wdzięczny za rozpatrzenie do jutra mojej sprawy.

@Kolejna niepoważna prośba i to jeszcze na Forum internetowym. Jakiekolwiek zaświadczenia lekarz wystawia tylko po badaniu lekarskim i stwierdzeniu niezdolności do pracy, a nie prośbie pacjenta poprzez internet.

Pozdrawiam z poważaniem
Ka

W połowie 2012 roku pojawiły się nowe druki zwolnień lekarskich, które mam przyjemność zaprezentować.

Zwolnienie Lekarskie ZUS ZLA

Witam. Pilnie potrzebuje zwolnienie za 11.01.2013r. Miałam wtedy nocki a nagle dopadło mnie grypa jelitowa, i do pracy nie dałam rady pójść a do lekarza tez nie udało mi się zarejestrować wiec wzięłam dwa dni urlopu. Ale teraz okazało sie, że mój wniosek o urlop w dziwny sposób został ominięty. A teraz jeśli nie dostarczę zwolnienia ,to będę mieć umowę wypowiedziana. Prosze mi do jakiego lekarza mogę się łosic.
Pozdrawiam

Witam, czy możliwe jest wystawienie zwolnienia lekarskiego dla studenta na okres 2 tygodni albo 1 tygodnia przed świętami? Jaka jest cena takiej przysługi?

Witam. Chciałabym zadać Panu pytanie . Sprawa jest dość złożona .
Prowadziłam własną działalność na której zachorowałam i wykorzystałam 182 dni chorobowego następnie dostałam jeszcze 6 miesięcy rehabilitacyjnego zwolnienia w trakcie zawiesiłam działalność , przed końcem tych 6 miesięcy a dokładnie po 4 miesiącach danego zasiłku Musiałam tą działalność odwiesić chodź nie wykonywałam żadnej pracy utraciłam prawo do tych dwóch miesięcy. Teraz jestem niezdolna do pracy do 31.03.2014 r bez prawa do zasiłku chorobowego . Chciałabym wiedzieć po jakim czasie odzyskam prawo do zasiłku chorobowego ? Nadmieniam , że z dniem 01.04.2014 podejmę pracę w sklepie spożywczym (Ale nie swojej działalności ). Proszę o szybką odpowiedź na Facebooku.
Z góry Dziękuję.
Pozdrawiam.

Witam,

Mam pytanie choruje na dyskopatie kręgosłupa - odcinek lędźwiowy, pracuje w magazynie, od około 1 miesiąca mam bóle, czy mój doktor mógł wystawić mi zwolnienie na okres 2-3 tygodni?

dzień dobry - mam dylemat - jestem niemalże 180 dni na l4 na depresje poporodowa wystawione zwolnienie mam od lekarza poz. TERAZ jestem na l4 na dziecko , ale nadal mam epizody depresji czy jak pojde do psychiatry l4 będę miała liczone od początku. Jaki kod ma byc pisany abym miała od nowa liczone 182 - bo nie wiem czy w ogóle mam takie prawo

Witam,
Potrzebuje zwolnienie lekarskie na uczelnie od 19.02 do 04.03.
Czy jest taka możliwość?

Witam,
Potrzebuje zwolnienie lekarskie z uczelni na 2 tygodnie. Istnieje taka możliwość?

Dzień dobry potrzebuje zwolnienie z wf z tego semestru które jest mi bardzo potrzebne do zaliczenia. Czy byłaby taka możliwość?
Z góry dziękuję

Mam łuszczyce krostkową mam pytanie czy mogę się zapisać do pana doktora na poradę

Witam potrzebowałabym zwolnienie lekarskie na 1,5 tygodnia. Jak mogę się z panią skontaktować

Odpowiedz

Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Linki będą posiadać atrybut "nofollow".
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.